o mně

Petra Jirka/maminka/fotografka


Jsem obyčejná maminka dvou malých čertíků, která právě díky nim objevila kouzlo a obrovskou moc fotografie zachovat vzpomínky. Snad tisíckrát jsem jim hleděla do očí a řekla si, jak ten čas rychle letí. Ještě včera tu leželo miminko a dnes uhýbám před střelami raket stejně rychle jako se vyhýbám kostkám lega mezi autíčky nastraženými na místech, kde by je člověk čekal nejméně. A když už ve zdraví přežiji cestu domem, starší ze synů se mnou se vší vážností začne debatu na téma, jestli maminko víš, jaká je největší hvězda? Dnes už vím, že je to Slunce :-).

Být maminkou je náročné, ale zároveň je to ta nejúžasnější věc na světě. A já chtěla tento čas nějakým způsobem uchovat.  Bohužel na většinu příhod zapomenu, ale díky fotografii si na ně mám šanci ještě někdy vzpomenout a připomenout si jaké to vlastně bylo skvělé období.

Zachycení krásy okamžiku, úsměvu dítěte, zamilovaného pohledu muže na ženu a mnoho jiných detailů, které v běžném životě, tak snadno přehlížíme. Zachovat tyto okamžiky to je můj cíl.

Díky focení mohu a chci dělat lidem radost a hlavně uchovávat jejich vzpomínky. 

Děkuji svým dvěma synům Maxíkovi a Samíkovi, že právě kvůli nim jsem poprvé vzala fotoaparát do ruky a dnes mohu dělat, co mě baví. Díky kluci :-) máma